V obci Kanianka sa manžel vyhrážal manželke zabitím. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky

NETKY.SK • 11 December 2023, 15:30 • 2 min
V obci Kanianka sa manžel vyhrážal manželke zabitím. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky

KANIANKA - 49-ročný muž v obci Kanianka bol obvinený z nebezpečného vyhrážania a fyzického napadnutia svojej manželky. Policajti z Prievidze intervenovali a muž čelí možnému trestu odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

slovakia

left justify in out

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ z Prievidze vzniesol obvinenie 49 ročnému mužovi  pre prečin nebezpečné vyhrážanie.

 

Na základe doteraz zisteného, v byte v obci Kanianka sa obvinený pod vplyvom alkoholu po predchádzajúcej hádke vyhrážal svojej manželke, že ju podreže a zakope na záhrade a je mu jedno, že skončí v base. Následne ju začal škrtiť, načo ho manželka v sebaobrane dvakrát udrela popolníkom do oblasti hlavy. Obvinený jej ho vytrhol a udrel ju s ním do hlavy, následkom čoho spadla na zem a na krátky čas stratila vedomie. Po prebratí ju opakovane udieral päsťami a jedenkrát do nej kopol. S uvedeným konaním obvinený prestal až vtedy, keď si všimol, že jej tečie krv z oblasti hlavy.  Poškodenej sa podarilo utiecť k susede, kde sa ukryla. Konaním páchateľa boli poškodenej spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie  s doposiaľ nezistenou dobou liečenia.

 

Hliadka polície muža v zmysle zákona obmedzila na osobnej slobode a bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník z Prievidze spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri rokytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MV SR / KR PZ v Trenčíne, Foto: Eduworld.sk / Bigstock (ilustračná foto)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies