V Nemecku zatkli úrady sedem osôb podozrivých z podpory Islamského štátu

NETKY.SK • 31 Máj 2023, 10:15 • 2 min
V Nemecku zatkli úrady sedem osôb podozrivých z podpory Islamského štátu

KARLSRUHE - Nemecké úrady zatkli v stredu počas razií sedem osôb podozrivých z podpory teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

slovakia

left justify in out

Nemecké úrady zatkli v stredu počas razií sedem osôb podozrivých z podpory teroristickej organizácie Islamský štát (IS). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na oznámenie spolkovej prokuratúry so sídlom v Karlsruhe.

 

Úrady uskutočnili ráno razie vo viacerých nemeckých spolkových krajinách. Dôvodom boli podľa DPA obvinenia zo získavania finančných prostriedkov pre podporovateľov milícií IS. Štyri osoby zadržali v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko a po jednej v Bádensku-Württembersku, Porýnii-Falcku a Brémach. Väčšina týchto mužov a žien sú nemeckí občania. Prokuratúra so sídlom v meste Karlsruhe ich obvinila z podporovania teroristickej organizácie.

 

Takéto iniciatívy na podporu IS sa na sociálnych sieťach šíria už niekoľko rokov, pripomína DPA. Cieľom je získať finančnú podporu pre ženy, ktoré od porážky IS žijú spolu so svojimi deťmi v Sýrii. Do Nemecka sa vrátilo niekoľko desiatok takýchto žien a niektoré z nich zadržali a postavili pred súd.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies