V Nemecku zadržali afganského tínedžera, ktorý v obchode dobodal bývalú priateľku

NETKY.SK • 28 December 2017, 15:30 • 2 min
V Nemecku zadržali afganského tínedžera, ktorý v obchode dobodal bývalú priateľku

BERLÍN - V Nemecku zadržali 15-ročného žiadateľa o azyl z Afganistanu, ktorý na smrť dobodal svoju rovnako starú bývalú priateľku z Nemecka.

slovakia

left justify in out

Chlapec na ňu zaútočil v drogérii po ich údajne náhodnom stredajšom stretnutí v meste Kandel neďaleko francúzskych hraníc. Dievča podľahlo bodným zraneniam, ktoré jej spôsobil kuchynským nožom. Prokurátorka Angelika Möehlig uviedla, že súd vo štvrtok nariadil Afganca zadržať pre podozrenie z vraždy. Motív jeho konania vyšetrujú.

Tínedžer prišiel do Nemecka vlani v apríli ako osamotený utečenec a so svojou obeťou mal niekoľkomesačný vzťah. Nemka sa s ním však začiatkom tohto mesiaca rozišla.
 

Podľa prokuratúry sa zdá, že tínedžerov čin bol výsledkom drámy ich vzájomného vzťahu, ale vyšetrovanie okolností smrti dievčaťa pokračuje. Rodičia dievčaťa podali ešte v polovici decembra sťažnosť na chlapca, keďže sa jej po rozchode vyhrážal, uviedol na tlačovej konferencii zástupca šéfa polície Eberhard Weber. Chlapec opakovane ignoroval predvolania na policajnú stanicu. V deň vraždy mu mali doručiť predvolanie osobne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies