V moldavskom Kišiňove je v súvislosti s výskytom vtáčej chrípky H1N1 vyhlásený výnimočný stav

NETKY.SK • 28 December 2023, 07:47 • 2 min
V moldavskom Kišiňove je v súvislosti s výskytom vtáčej chrípky H1N1 vyhlásený výnimočný stav

Ohniská nákazy boli zistené v populáciách labutí, ktoré zimujú v Moldavsku. Doteraz boli potvrdené štyri ohniská vtáčej chrípky vrátane ohniska v Kišiňove, najmä v blízkosti jazera Ghidighici.

slovakia

left justify in out

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Moldavskej republike informuje občanov SR a cestujúcu verejnosť, že od 22. decembra 2023 je v hlavnom meste Kišiňov vyhlásený Komisiou pre mimoriadne situácie mesta Kišiňov výnimočný stav v súvislosti s výskytom vtáčej chrípky H1N1, informuje tlačová správa Ministerstva zahranićných vecí.

V tejto súvislosti upozorňujeme občanov SR, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v Moldavsku, aby rešpektovali obmedzenia a pokyny moldavských úradov v súvislosti so zamedzením šírenia nákazy.

Počas výnimočného stavu je zakázaný pouličný predaj vtáctva a iných živých zvierat, rovnako platí zákaz usporiadania výstav a veľtrhov domácich zvierat a to najmä hydiny. Taktiež platí zákaz prístupu (napr. pasenie) domáceho vtáctva v blízkosti verejných vodných plôch.

Výnimočný stav platí do odvolania, t.j. 90 dní od výskytu posledného prípadu vtáčej chrípky na území krajiny, dodáva správa.

  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: mzv.sk, Foto: Moldavsko, ilustračná fotografia. (Shutterstock)
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies