V Georgii popravili tohto roku už deviateho odsúdeného

NETKY.SK • 7 December 2016, 07:24 • 2 min
V Georgii popravili tohto roku už deviateho odsúdeného

ATLANTA - V americkom štáte Georgia popravili v noci nadnes muža odsúdeného na smrť za vraždu svojho svokra, ktorú spáchal pred vyše 25 rokmi.

slovakia

left justify in out

Ide už o deviateho odsúdeného, ktorého tohto roku v Georgii popravili.

 

Trest smrti nad 50-ročným Williamom Salliem vykonali smrtiacou injekciou v štátnej väznici v meste Jackson. Odsúdený bol za to, že v marci 1990 zastrelil na juhu Georgie svojho svokra Johna Leeho Moora a postrelil jeho manželku.

 

Podľa prokuratúry Sallie vošiel do domu svojich svokrovcov, kde sa ukrývala jeho manželka aj s ich dvojročným synom, pričom niekoľkokrát vystrelil na Moora a jeho ženu, ktorá však útok prežila. Manželku aj so synom následne uniesol, ale ešte v ten istý deň ich prepustil.

 

Sallie bol už deviatym odsúdeným na smrť, ktorého od začiatku roku v Georgii popravili. Ide o najvyšší počet popráv zo všetkých štátov Únie vrátane Texasu, kde zatiaľ popravili siedmich odsúdených.

 

Podľa spravodajskej televízie CBS News od roku 1976, keď v USA obnovili výkon trestu smrti, popravili v Georgii 68 mužov a jednu ženu. Sallie bol zároveň 46. odsúdeným, ktorého popravili smrtiacou injekciou.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies