V Drážďanoch demonštrovalo vyše 17-tisíc ľudí proti islamizácii Západu

NETKY.SK • 22 December 2014, 22:12 • 3 min
V Drážďanoch demonštrovalo vyše 17-tisíc ľudí proti islamizácii Západu

DRÁŽĎANY - Približne 17.500 ľudí sa dnes zišlo v nemeckých Drážďanoch na najnovšej zo série protiislamských demonštrácií, ktoré tamojším politikom robia vrásky na čele.

slovakia

left justify in out

Protestné zhromaždenie, ktoré sa koná pred Semperovou operou, zorganizovala skupina Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (PEGIDA), informovala agentúra DPA, citujúc policajné zdroje.

 

Ide o dosiaľ najväčšiu z manifestácií, ktoré sa každý týždeň konajú už od októbra. Zhruba 4500 ľudí demonštrovalo proti samotným aktivistom, zatiaľ čo asi 400 osôb sa zišlo na ekumenickej modlitbe.

 

Organizátori tvrdia, že protestujú iba proti extrémizmu a nie proti imigrantom či samotnému islamu. Podujatia si však získavajú podporu aj krajne pravicových skupín, čo vyvoláva znepokojenie.

 

Proti ideám hnutia PEGIDA dnes v bavorskej metropole Mníchov vyšlo do ulíc najmenej 12.000 občanov. Na účasť na mítingu vyzvali viaceré politické strany, cirkevné zoskupenia či umelci.

 

Sociálnodemokratický primátor mesta Dieter Reiter konštatoval, že demonštrácia odhalila Mníchov v jeho najlepšej podobe. "Stoja tu tisícky ľudí spoločne proti rasizmu a diskriminácii," uviedol.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies