V Číne sa už druhý deň neeviduje žiadny nový domáci prípad nákazy

NETKY.SK • 20 Marec 2020, 07:15 • 2 min
V Číne sa už druhý deň neeviduje žiadny nový domáci prípad nákazy

PEKING - Čína už druhý deň za sebou nehlásila žiadne nové domáce prípady nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Opäť však stúpol počet infikovaných osôb, ktoré prišli do krajiny zo zahraničia.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Najnižší počet obetí

V krajine došlo takisto k výraznému zníženiu počtu úmrtí - podľa údajov Národnej zdravotníckej komisie (NHC) pribudli len tri ďalšie smrteľné obete. Ide o najnižší denný nárast v počte úmrtí odkedy ich NHC začala v januári zverejňovať.

 

img

 

Počet úmrtí v Číne (3248) vo štvrtok prevýšilo Taliansko, kde na ochorenie Covid-19 zomrelo už 3405 osôb.

 

Obmedzenia sa uvoľňujú

V Číne doteraz zaznamenali takmer 81 000 prípadov nákazy, no v súčasnosti trpí ochorením spôsobovaným novým koronavírusom už "len" menej ako 7000 osôb.

Nový koronavírus sa po prvý raz objavil koncom roku 2019 v meste Wu-chan v provincii Chu-pej. Táto oblasť s 56 miliónmi obyvateľmi bola následne uzatvorená, no úrady už medzičasom cestovné obmedzenia vzhľadom na klesajúci počet nakazených začali uvoľňovať.

 

img

 

Obavy 

Čína sa však teraz obáva druhej vlny infikovaných osôb prichádzajúcich z cudziny. Viaceré regióny vrátane hlavného mesta Peking preto nariadili ľuďom po návrate zo zahraničia 14-dňovú karanténu. V piatok NHC oznámila 39 nových importovaných prípadov nákazy. Spolu ich je 228.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies