V Bratislave vznikla pracovná skupina Mičurin, bude riešiť využitie Ekoiuventy

NETKY.SK • 22 August 2016, 16:51 • 3 min
V Bratislave vznikla pracovná skupina Mičurin, bude riešiť využitie Ekoiuventy

BRATISLAVA – Prispieť k diskusii o využití budovy a areálu Ekoiuventy na Búdkovej ulici v Bratislave by mala po novom aj pracovná skupina. Zastúpené je v nej ministerstvo školstva, hlavné mesto, mestská časť Staré Mesto, občianske združenie (OZ) Hrad-Slavín a neďaleká základná a materská škola. TASR to potvrdila predsedníčka OZ Hrad - Slavín Sabina Barborjak.

slovakia

left justify in out

Podľa jej slov bude táto platforma pod gesciou rezortu školstva. "Dúfame, že získame partnerov do diskusie, ktorí nám pomôžu zrealizovať náš sen - vrátiť do Ekoiuventy život, vzdelávanie a zábavu," skonštatovala predsedníčka. Na jeseň v areáli Ekoiuventy chystajú prvú akciu začiatkom októbra. Plány na skorší termín akcie podľa Barborjak prekazila zatečená strecha budovy, ktorú ministerstvo školstva má dať opraviť v septembri.

 

"Okrem strechy ministerstvo naplánovalo do konca roka aj revíziu a opravu elektrických rozvodov, bleskozvodu a cenného, no zničeného, mramorového obkladu budovy," podotkla Barborjak. Koncom augusta sa má tiež v areáli konať pasportizácia drevín, ktorá bude prvým krokom k vytvoreniu arboréta.

 

Ministerstvo na podnet združenia nastražilo v areáli fotopasce, ktoré mali zvýšiť šance na jeho ochranu. Pred niekoľkými dňami, 18. augusta, už však bolo nútené podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. "Pri obhliadke, po upozornení strážnej služby na podozrivé zvuky, sme zistili, že neznáma osoba poškodila pozemok jazdou stavebných mechanizmov, po ktorých zostali v tráve vyjazdené koľaje," uviedol riaditeľ odboru vnútornej správy ministerstva školstva Štefan Verchovodko. Ako priblížil, na pozemku Ekoiuventy bola zložená kamenná sutina.

 

"Tým sa znehodnotil trávnik a okolité plochy. Ministerstvo pritom nevydalo v uplynulých dňoch žiadne povolenie, ktoré by oprávňovalo kohokoľvek na pohyb na pozemku," podotkol Verchovodko.

 

Rezort školstva na konci júla TASR informoval, že v rámci obnovy areálu Ekoiuventy plánuje zrekonštruovať tunajšiu budovy, obnoviť amfiteáter, skleníky či vybudovať nový bazén. Ministerstvo odhaduje, že so stavebnými prácami na novom bazéne by sa malo začať v októbri. Predpokladaný termín otvorenia objektu a spustenia prevádzky bazéna je v lete 2017.

 

Budovu a areál Ekoiuventy, ktoré patria ministerstvu školstva, opustili minulý rok v októbri poslední úradníci. Vysťahovať sa museli do inej budovy Iuventy v bratislavskej Karlovej Vsi. Vtedajší minister školstva Juraj Draxler to odôvodnil tým, že potrebujú, aby úradníci tejto príspevkovej organizácie ministerstva pracovali pohromade.

 

K areálu Ekoiuventy nedávno zaujal stanovisko aj Pamiatkový úrad SR. Ten vo svojom rozhodnutí informoval, že v areáli Ekoiuventy sú pamiatkovými objektmi dom mládeže s nástupnou plochou, schodisko, bazén, amfiteáter, polyfunkčný dom i sadovnícka úprava.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies