V Bratislave budú dobrovoľníci v meste pomáhať turistom dostať sa do cieľa

NETKY.SK • 25 Marec 2019, 15:13 • 2 min
V Bratislave budú dobrovoľníci v meste pomáhať turistom dostať sa do cieľa

BRATISLAVA – V Bratislave budú po vzore viacerých európskych metropol fungovať dobrovoľníci - navigátori. Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) totiž v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB) rozbieha projekt Tourist Angels.

slovakia

left justify in out

V rámci neho budú dobrovoľníci na strategických turistických miestach v hlavnom meste pomáhať turistom dostať sa do cieľa. O tom informovala Michaela Bagalová z BDC.

 

"Dobrovoľníci, ktorí sa do programu zapoja, sa zdokonalia v cudzom jazyku, stretnú nových ľudí a získajú nové kontakty," priblížila Bagalová.

 

Program je vhodný najmä pre študentov cestovného ruchu, ktorí tak získajú cennú prax. BDC podotýka, že budú mať aj dôležitú "mienkotvornú funkciu", keďže budú turistom odporúčať miesta zo svojej vlastnej pozitívnej skúsenosti.

 

Dobrovoľník - Tourist Angels musí mať viac ako 18 rokov a dobre poznať Bratislavu, jej pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, kiná a reštaurácie.

 

img

 

"Mal by vedieť ako funguje MHD. Podmienkou je tiež znalosť anglického jazyka na úrovni B2, ďalší cudzí jazyk je výhodou. Aktuálne hľadáme dvoch dobrovoľníkov na štyri hodiny týždenne v období Veľkej noci od 19. – 22. apríla," spresnila Bagalová.

 

Dobrovoľníci budú mať na sebe oblečené tričká označené logom Tourist Angels, kde písmeno "i" bude cielene zvýraznené, aby u turistov evokovalo možnosť získať informácie.

 

Po tom, ako sa dobrovoľníci prihlásia do programu, absolvujú zaškolenie. Počas neho si školitelia overia ich znalosť anglického jazyka i to, ako dobre poznajú Bratislavu. Záujemcovia môžu získať viac informácií na webe https://www.dobrovolnictvoba.sk/.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies