V Bangkoku bojujú so smogom drony, hladajú sa ďalšie nápady

NETKY.SK • 31 Január 2019, 08:50 • 2 min
V Bangkoku bojujú so smogom drony, hladajú sa ďalšie nápady

BANGKOK - Letka dronov, cisternové vozidlá a malé lietadlá rozprašovali vo štvrtok vodu, aby aspoň sčasti odstránili prach v okolí thajského hlavného mesta Bangkok.

slovakia

left justify in out

Tamojší guvernér zároveň pozval kritikov svojich opatrení, aby prišli s návrhmi na zlepšenie kvality ovzdušia v metropole.

 

Namerané nezdravé hodnoty znečisťujúcich látok v ovzduší prinútili úrady, aby nariadili zatvorenie škôl v meste, a to od stredy na zvyšok týždňa. Ministerstvo pre verejné zdravie zároveň odporučilo obyvateľom, aby nevykonávali aktivity na otvorenom priestranstve.

 

img

 

Guvernér Bangkoku, policajný generál Asavin Kvanmuang, vo štvrtok vyhlásil, že drony nie sú dlhodobým riešením, ale podľa jeho názoru pomôže každá možná snaha.

 

Na raňajšej tlačovej konferencii povedal, že kritici označili použitie dronov za nezmyselné opatrenie slúžiace len na upokojenie verejnosti. Dodal však, že by ho kritizovali, aj keby neurobil nič.

 

img

 

Asavin vyzval odborníkov zo súkromnej sféry a vedcov, aby sa s ním podelili o svoje nápady na zlepšenie situácie. A vyhlásil: "Vy, ktorí ste erudovaní v tejto záležitosti, nehovorte názory iným, povedzte ich mne."

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies