V areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre vzniknú biodiverzitné lúky i včelnica

NETKY.SK • 6 Máj 2023, 10:00 • 2 min
V areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre vzniknú biodiverzitné lúky i včelnica

NITRA - Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre pripravuje projekt BIO:VCEL:IN. Jeho súčasťou budú biodiverzitné lúky i ukážková včelnica.

slovakia

left justify in out

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre pripravuje projekt BIO:VCEL:IN. Jeho súčasťou budú biodiverzitné lúky i ukážková včelnica.

 

Ako uviedli autori projektu, v univerzitnom areáli SPU vyrastú do konca roka 2023 rozsiahle plochy kvitnúcich lúk, ktoré budú mať zásadný vplyv na podporu biodiverzity. "Zlepšia tiež mikroklímu prostredia a hygienu ovzdušia. Zároveň budú pridanou estetickou hodnotou a naviazaním na plánovanú ukážkovú včelnicu," informovali Podľa botanickej záhrady bude projekt svojou náplňou demonštračnou a edukačnou plochou jedinečnou nielen v slovenských podmienkach.

 

"Svojím rozsahom nemá obdobu ani v univerzitných areáloch okolitých európskych krajín," doplnili autori projektu.

 

img

projekt informačný úľ slúžiaci na monitorovanie života včiel uprostred mesta, pochádzajúci tiež od SPUtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies