ÚVO sa zaujíma o nákup technológií od spoločnosti Willing ministerstvom obrany

NETKY.SK • 13 September 2018, 17:16 • 2 min
ÚVO sa zaujíma o nákup technológií od spoločnosti Willing ministerstvom obrany

BRATISLAVA – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa zaujíma o nákup technológií od spoločnosti Willing, a. s., ktorý malo uskutočniť Ministerstvo obrany (MO) SR v roku 2012.

slovakia

left justify in out

"ÚVO sa na základe medializovaných informácií vo veci nákupu technológií od spoločnosti Willing, a. s., ktorý mal byť uskutočnený zo strany Ministerstva obrany SR v roku 2012, listom obrátil na daný rezort. MO v ňom požiadal o informáciu, či v danej veci boli zo strany MO SR vykonávané úkony v zmysle zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní," uviedol predseda ÚVO Miroslav Hlivák.

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje tender MO za viac ako 1,3 milióna eur pre podozrenie z trestného činu machinácie pri verejnom obstarávaní a dražbe, informovala v pondelok (10.9.) Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu. Ministerstvo avizovalo, že pri vyšetrovaní poskytne plnú súčinnosť.

 

Predmetom vyšetrovania má byť zmluva na dodávku systému pre letectvo od spoločnosti Willing so subdodávajúcou spoločnosťou R-Sys, ktorej konateľom bol v tom čas Ján Hoľko, súčasný generálny tajomník služobného úradu MO SR. Dodávku zabezpečila spoločnosť Willing bez verejnej súťaže.

 

Petková upozornila, že na utajenie zmluvy využilo ministerstvo výnimku pre armádne kontrakty, podľa ktorej sa nákup zbraní a vojenského materiálu nemusí zverejňovať. Podnet na vyšetrovanie odoslal Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR, ktorý reagoval na upozornenie bývalého zamestnanca rezortu obrany Maroša Klinčáka.

 

Rezort obrany sa voči tvrdeniam Klinčáka ohradil, zverejnené informácie považuje za zavádzajúce a vytrhnuté z kontextu.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies