Ústava sa v súvislosti s referendom o predčasných voľbách meniť nebude

NETKY.SK • 15 Február 2022, 13:15 • 2 min
Ústava sa v súvislosti s referendom o predčasných voľbách meniť nebude

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok neposunuli do druhého čítania novelu z dielne Miloša Svrčeka, ktorý navrhoval, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie parlamentu ústavným zákonom aj referendom.

slovakia

left justify in out

Ústava SR sa teda v oblasti referenda o skrátení volebného obdobia meniť nebude. Okrem iného navrhoval, aby sa referendum o skrátení volebného obdobia nemohlo konať prvý a posledný rok volebného obdobia. Novela mala reagovať na rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR zo 7. júla 2021 o ústavnosti predmetu referenda. Účinnosť zmien navrhoval Svrček od marca 2024.

 

img

 

Do druhého čítania poslanci neposunuli ani obdobný návrh z dielne nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu. Ten chcel zmenu docieliť úpravou ustanovení v ústave o zániku mandátu poslanca NR SR tak, aby zanikol aj uplynutím skráteného volebného obdobia na základe platného celoštátneho referenda.

 

Prečítajte si: Návrh na vyhlásenie referenda o vojenských základniach dostal košom a Smer-SD má špeciálnu požiadavku!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies