Ukrajina žiada o silnejšiu podporu krajín zo západu

NETKY.SK • 15 Apríl 2021, 17:44 • 2 min
Ukrajina žiada o silnejšiu podporu krajín zo západu

Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuba požiadal o silnejšiu podporu Západu v čase eskalujúceho napätia na východe krajiny a zhromažďovania sa ruských vojakov pri spoločnej hranici.

slovakia

left justify in out

Minister sa tak vyjadril po rokovaniach s rezortnými kolegami z Estónska, Litvy a Lotyšska. Požiadal pobaltské štáty, aby oslovili ostatných členov Európskej únie a NATO o ponúknutie „praktickej pomoci“ Kyjevu.

 

Slovensko eviduje výrazné zvýšenie príslušníkov ruskej armády na ukrajinskej hranici

Ukrajina a Západ tiež vyjadrujú znepokojenie nad správami o rozmiestňovaní ruských vojsk v blízkosti západnej ruskej hranice, ktoré je podľa USA a NATO najväčšie od roku 2014.

 

Kremel však argumentuje, že si môže slobodne rozmiestňovať sily, kdekoľvek sa to na jeho území zdá potrebné, a minister obrany sa skôr počas tohto týždňa vyjadril, že vojenská aktivita v oblasti je v reakcii na hrozby, ktoré predstavujú sily NATO blízko ruských hraníc. Predstavitelia Kremľa tiež varovali Kyjev pred obnovením kontroly nad separatistickými regiónmi s použitím sily. Tvrdia, že Rusko by mohlo zasiahnuť, aby ochránilo civilistov v regióne.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies