Rezort zahraničia vydal odporúčania pre Slovákov vo Francúzsku. V krajine platí mimoriadne riziko atentátu

NETKY.SK • 26 Marec 2024, 10:45 • 2 min
Rezort zahraničia vydal odporúčania pre Slovákov vo Francúzsku. V krajine platí mimoriadne riziko atentátu

PARÍŽ - Francúzsko zvýšilo na celom svojom území bezpečnostné opatrenia na najvyšší stupeň, tzv. mimoriadne riziko atentátu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR odporúča Slovákom nachádzajúcim sa v krajine vyhýbať sa masovým zhromaždeniam. Rezort o tom informoval na webe.

slovakia

left justify in out

„Francúzske úrady v súvislosti s aktuálnou bezpečnostnou situáciou a so zvýšeným rizikom teroristických hrozieb vykonávajú zvýšené kontroly najmä v okolí budov vzdelávacích inštitúcií, budov náboženského charakteru, pri zhromaždeniach a podujatiach kultúrneho a náboženského charakteru, v doprave a okolí budov úradov štátnej správy a ďalších inštitúcií,“ priblížilo ministerstvo.

S kontrolami treba počítať v miestach s väčšou koncentráciou osôb vrátane vstupov do nákupných centier, na športové a kultúrne podujatia, ako aj na turisticky atraktívne miesta a pamiatky.

 

Riziko krádeží

Rezort v tejto súvislosti odporúča vyhýbať sa masovým zhromaždeniam. Upozornil aj na potrebu zvýšenej ostražitosti v súvislosti s rizikom krádeží osobných vecí, najmä na miestach s väčšou koncentráciou osôb a v prostriedkoch hromadnej prepravy.

V prípade teroristického útoku alebo iného bezpečnostného incidentu MZVEZ radí slovenským občanom riadiť sa odporúčaniami príslušných bezpečnostných zložiek a úradov a sledovať aktuálnu situáciu v miestnych médiách a na sociálnych sieťach.

Pripomína, že v prípade núdze môžu občania SR kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Paríži na pohotovostnom čísle +33 6 72 07 68 32. Kontaktovať môžu aj MZVEZ SR na čísle +421 5978 5978.

„Slovenskí občania môžu zároveň v prípade cestovania do Francúzska vrátane jeho zámorských území a na Korziku využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka,“ dodalo ministerstvo.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / TASR / MZVEZ SR, Foto: TASR / AP Photo / Michel Euler
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies