Údaje o výskyte chrípky naznačujú, že sa začína jej sezóna

NETKY.SK • 7 Október 2018, 19:38 • 2 min
Údaje o výskyte chrípky naznačujú, že sa začína jej sezóna

BRATISLAVA - Takmer rovnaká úroveň akútnych respiračných ochorení (ARO) a o štvrtinu vyšší výskyt chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) signalizujú pravdepodobne začiatok tohtoročnej chrípkovej sezóny.

slovakia

left justify in out

Tieto údaje zaznamenali v 40. kalendárnom týždni epidemiológovia v Banskobystrickom kraji. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je chorobnosť na ARO rovnaká a na CHPO nižšia o pätinu.

 

Na ARO je v kraji v súčasnosti chorých 5069 ľudí, ktorých v tomto týždni do systému Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici zahlásili ošetrujúci lekári.

 

Predstavuje to prepočítanú chorobnosť 1536 na 100.000 osôb. Počet chorých na chrípku je aktuálne 473, čo je chorobnosť 83 osôb na 100.000 obyvateľov.

 

Najviac chorých na ARO v absolútnych číslach je medzi ekonomicky činným obyvateľstvom (20 až 59 rokov) a žiakmi základných škôl (šesť až 14 rokov). Žiaci základných škôl vedú počtom chorých aj na chrípku.

 

Najvyšší počet chorých na ARO je v okrese Zvolen, nasledujú okresy Lučenec a Rimavská Sobota. Len o niečo nižší počet chorých je v okresoch Žarnovica a Žiar nad Hronom.

 

Čo sa týka chrípky a jej podobných ochorení, je najvyšší počet pacientov tiež v okrese Lučenec, Veľký Krtíš, Žarnovica a Žiar nad Hronom. O situácii informovala hovorkyňa banskobystrického RÚVZ Mária Tolnayová.

 

Blíži sa chrípková sezóna, v boji proti nej pomôže posilňovanie imunity

 

Zlepšiť imunitu vám môžu aj potravinytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies