Trump žiada Kongres, aby vyčlenil 500 miliónov dolárov na boj proti škodlivému vplyvu Ruskej federácie v Európe

NETKY.SK • 13 Marec 2019, 08:48 • 2 min
Trump žiada Kongres, aby vyčlenil 500 miliónov dolárov na boj proti škodlivému vplyvu Ruskej federácie v Európe

WASHINGTON - Pomoc sa vyčleňuje na "podporu celkovej bezpečnosti, ochranu územnej celistvosti spojencov USA, odmietnutie ruského vybavenia partnerskými krajinami", uvádza sa v návrhu rozpočtu.

slovakia

left justify in out

Americký prezident Donald Trump v rozpočtovej požiadavke Kongresu na fiškálny rok 2020, ktorý sa začína v Spojených štátoch v októbri 2019, žiada 500 miliónov dolárov na odolávanie „ruskému škodlivému vplyvu“ v Európe.

 

"Rozpočet poskytuje viac ako 500 miliónov USD na pomoc Európe, Eurázii a strednej Ázii na podporu celkovej bezpečnosti, ochranu územnej celistvosti spojencov USA, odmietnutie ruského vybavenia partnerskými krajinami, ako aj pomoc pri odstraňovaní nedostatkov v makroekonomickom prostredí, výhody ktorých sa snaží využiť ruská vláda, vrátane závislosti na energii a obchode," hovorí návrh rozpočtu. Samotná položka výdavkov sa nazýva „konfrontácia s ruským škodlivým vplyvom“. V dokumente sa tiež uvádza, že prioritou USA je „strategická konfrontácia voči Rusku a Čine“.

 

Návrh prezidentského rozpočtu je žiadosť zaslaná Kongresu, ktorá načrtáva priority súčasnej správy. Zákonodarcovia Snemovne reprezentantov a Senátu Kongresu sami vypracúvajú a schvaľujú vládne výdavky, po ktorých je záverečný dokument podpísaný alebo zamietnutý hlavou štátu.

    twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies