Trump oznámil, že užíva antimalarikum hydroxychlorochín

NETKY.SK • 19 Máj 2020, 06:35 • 2 min
Trump oznámil, že užíva antimalarikum hydroxychlorochín

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že preventívne užíva liek na maláriu hydroxychlorochín, ktorý má v prípade nákazy novým druhom koronavírusu zmierniť príznaky ochorenia.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

U tohto liečiva sa však dosiaľ nepreukázala jeho účinnosť proti infekčnej chorobe COVID-19, informuje tlačová agentúra AP.

Trump novinárom povedal, že hydroxychlorochín užíva denne už "približne týždeň a pol", pričom ako podporu užíva tiež zinok.

 

Vedľajšie účinky

Trump presadzuje toto antimalarikum ako potenciálny liek proti COVID-19 už niekoľko týždňov, a to napriek varovným radám od mnohých popredných zdravotníckych profesionálov z jeho administratívy. Tento liek u niektorých pacientov spôsobuje závažné vedľajšie účinky.

 

Trump uviedol, že hydroxychlorochín mu neodporučil jeho lekár, ale prezident si ho vyžiadal od lekára Bieleho domu. "Začal som ho brať, pretože si myslím, že je dobrý. Počul som o ňom mnoho dobrých príbehov," vyhlásil.

 

 

Trump zdôraznil, že bol negatívne testovaný na koronavírus a nemá žiadne príznaky ochorenia.

 

Šéf Bieleho domu často bagatelizuje riziká choroby COVID-19; naposledy minulý týždeň, keď uviedol, že ochorenie ohrozuje iba malý počet ľudí, napísala tlačová agentúra AFP.

 

Odmieta rúško

Trump dokonca odmieta nosiť tvárové rúško - a to napriek odporúčaniam odborníkov a skutočnosti, že väčšina členov jeho administratívy sa na verejnosti chráni takýmto spôsobom.

 

Liek na koronavírus? Francúzsky vedec uverejnil úspešné výsledky

 

Spojené štáty evidujú už takmer 90.000 úmrtí na COVID-19. Ukazujú to údaje, ktoré v nedeľu večer miestneho času zverejnila americká Univerzita Johnsa Hopkinsa.

 

USA sú krajinou, ktorú pandémia koronavírusovej choroby COVID-19 zasiahla najťažšie, pokiaľ ide o počet úmrtí i počet potvrdených prípadov infekcie. V sobotu večer tam hlásili 1680 obetí za uplynulých 24 hodín.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies