Trnavská charita zorganizovala rozvojový program pre stredoškolákov

NETKY.SK • 16 Január 2023, 07:30 • 2 min
Trnavská charita zorganizovala rozvojový program pre stredoškolákov

TRNAVA - Trnavská arcidiecézna charita v spolupráci s mládežníckou organizáciou Youth for Eqality zorganizovala rozvojový program, ktorý absolvovalo 40 stredoškolákov.

slovakia

left justify in out

Študenti sa vzdelávali, vyskúšali si dobrovoľníctvo a napokon spracovali vlastný projektový zámer. Absolventi získali počas troch mesiacov nové vedomosti, skúsenosti a pracovali na vlastných nápadoch. Na záverečnom stretnutí prezentovali stredoškoláci hneď niekoľko nápadov, ktoré majú podľa Dariny Kukuľovej – Kvetanovej potenciál zlepšiť život jednotlivcom i komunitám. Navrhli napríklad aplikáciu pre seniorov, ktorá by im výrazne zjednodušila používanie internetu. Seniori by v nej našli aj rady o tom, ako sa na internete nestať obeťou podvodu.

Okrem tvorby vlastného projektu sa študenti počas rozvojového programu vzdelávali vo viacerých oblastiach. Workshopy viedli zástupcovia mládežníckej organizácie Youth for Equality. Trnavská arcidiecézna charita zas mladých ľudí vzdelávala o potrebe dobrovoľníctva, do ktorého ich aj prakticky zapojila. Pomáhali pri najväčšej potravinovej zbierke, tiež v sklade s materiálnou a potravinovou pomocou, aj pri distribúcii novín Charitný spravodaj, ktorý Trnavská arcidiecézna charita vydáva. Mnohí tak podľa Kukuľovej – Kvetanovej vôbec po prvýkrát zažili dobrovoľníctvo na vlastnej koži.

Trnavská arcidiecézna charita a Youth for Equality pilotne zorganizovali rozvojový dobrovoľnícky program v rámci projektu Dobrovoľníctvo – cesta k rozvoju potenciálu mladých v Trnave a vďaka podpore z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies