Dolinková: Budeme pokračovať v reforme pediatrickej starostlivosti

NETKY.SK • 30 Október 2023, 13:45 • 2 min
Dolinková: Budeme pokračovať v reforme pediatrickej starostlivosti

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR bude pokračovať v začatej reforme pediatrickej starostlivosti. Deklarovala to nová ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) na sociálnej sieti. Privítala, že väčšina pediatrov stiahla výpovede z ambulantnej pohotovostnej služby.

slovakia

left justify in out

"Stiahnutím výpovedí sa kritický personálny podstav pediatrov nevyriešil. Preto v spolupráci s pediatrami budeme kontinuálne pokračovať v začatej reforme pediatrickej starostlivosti a hľadaní takých riešení, ktoré neohrozia poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov," skonštatovala. V platnosti je podľa nej ešte niekoľko výpovedí, ktoré však pediatri podali z iného dôvodu a v inom časovom rámci.

Dolinková verí, že sa čím skôr podarí realizovať kroky, ktoré spomalia odchod pediatrov a zároveň prilákajú nových. "Plne si uvedomujem vážnosť situácie, kedy je, vzhľadom na vekovú štruktúru primárnych pediatrov, zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre deti veľmi citlivou témou," dodala.

Výpovede z ambulantných pohotovostných služieb stiahla väčšina pediatrov. Tí však od novej vlády očakávajú, že bude krízu v primárnej pediatrii riešiť. Volajú po komplexných riešeniach. Pediatri výpovede podali ešte v júni, odôvodňovali to aj ich nedostatkom a preťaženosťou.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: TS MZ, Foto:
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies