Tranzit plynu cez Ukrajinu sa stáva skutočnosťou

NETKY.SK • 20 December 2019, 22:03 • 2 min
Tranzit plynu cez Ukrajinu sa stáva skutočnosťou

BRATISLAVA - Podpredseda EK pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič počas dnešného dňa potvrdil, že Moskva a Kyjev podpísali dohodu o tranzite ruského plynu do EÚ cez Ukrajinu.

slovakia

left justify in out

Vyjadrenie Maroša Šefčoviča

"Som rád, že došlo k podpisu vyváženej dohody, ktorá je nevyhnutná pre zabezpečenie nepretržitého tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu do Európy. Dnes sme zvíťazili všetci," uviedol na Twitteri Šefčovič.

 

 

Gazprom podpis dohody potvrdil

O podpísaní protokolu k dohode o pokračovaní tranzitu plynu cez Ukrajinu informoval už hovorca ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom. Pre EÚ, ktorá rokovania sprostredkovala, ide o dôležitú otázku, keďže niekoľko členských štátov je závislých od plynovej infraštruktúry vedúcej z Ruska cez Ukrajinu.

 

 

Rusko pripravuje otvoriť 2 nové plynovody

Vzhľadom na to, že na budúci rok by mali byť do prevádzky uvedené hneď dva nové ruské plynovody obchádzajúce územie Ukrajiny, snažil sa Kyjev v rámci rokovaní uzavrieť s Moskvou dlhodobú dohodu o tranzite. Vzťahy Ruska a Ukrajiny sa vyostrili po tom, ako Moskva v roku 2014 anektovala Krymský polostrov.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies