Tohtoročné Vianoce si Slováci budú viac strážiť svoje výdavky

NETKY.SK • 2 December 2010, 9:9 • 2 min
Tohtoročné Vianoce si Slováci budú viac strážiť svoje výdavky

Tohtoročné Vianoce si Slováci budú viac strážiť svoje výdavky

slovakia

left justify in out

img

Aj počas prichádzajúcich Vianoc si Slováci budú strážiť svoje výdavky. Hospodárska kríza sa dotkla všetkých - mnohí zostali bez práce a aj tí, ktorí ju majú, rozmýšľajú, ako a kde ušetriť.
      Napriek mnohým zľavám, na ktoré obchody pred Vianocami lákajú, tento rok Slováci budú míňať peniaze skromnejšie. Ukázala to anketa, ktorú medzi svojimi členmi realizovala spoločnosť Lyoness Slovakia. Podľa odpovedí plánujú ľudia minúť na vianočné darčeky maximálne 350 eur.
      Minulý rok boli výdavky na vianočné darčeky oveľa vyššie. Aj podľa prieskumu Deloitte, minie priemerný Slovák na tohtoročné Vianoce menej ako minulý rok. Na darčeky, potraviny a vianočné podujatia plánuje vynaložiť asi 435 eur. Minuloročné Vianoce to bolo takmer 480 eur. Keďže ide o výrazný pokles v plánovaných výdavkoch, k slovu sa dostávajú rôzne možnosti, ako ušetriť pri nákupoch.
      Podľa Ivany Štefancovej zo spoločnosti Lyoness ovplyvňuje väčšinu obyvateľov Slovenska pri nakupovaní predovšetkým cena, akčné zľavy a vernostné programy.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona