Thajský premiér oznámil, že zatkli hlavného podozrivého z útoku na svätyňu

NETKY.SK • 1 September 2015, 12:55 • 2 min
Thajský premiér oznámil, že zatkli hlavného podozrivého z útoku na svätyňu

BANGKOK - Thajský premiér Prajut Čan-o-Ča dnes oznámil, že úrady zatkli muža, ktorého pokladajú za hlavného podozrivého z bombového útoku na hinduistickú svätyňu v centre metropoly Bangkok spred dvoch týždňov. Atentát si vyžiadal 20 ľudských životov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Thajský premiér uviedol, že muž je cudzinec a zatkli ho na východe Thajska neďaleko kambodžskej hranice. Premiér ho označil za hlavného podozrivého z bombového útoku, ale nepovedal priamo, že je podozrivý z umiestnenia bomby vo svätyni.


Prajut vysvetlil, že thajskí predstavitelia na základe vyšetrovania vedeli, že ľudia podieľajúci sa na bombovom útoku sa chystajú ujsť z krajiny, a muža vystopovali v okrese Aranjaprathet v provincii Sakaeo - nachádza sa tam hlavný pohraničný priechod do Kambodže. Premiér dodal, že muž je jedným z dielov skladačky, ktorý spojí dokopy rôzne časti prípadu. Podľa Prajuta je súčasťou prípadu aj bombový útok v nasledujúci deň po explózii vo svätyni, ale táto druhá bomba neškodne vybuchla v rieke vedľa rušného móla v Bangkoku.


Bezpečnostné sily zatkli v sobotu 29. augusta muža v byte v Bangkoku, v ktorom sa nachádzali niektoré materiály potrebné na výrobu bomby. Thajská armáda muža vypočúva. Je spájaný s bombovým útokom vo svätyni, ale úrady ešte nezverejnili jeho meno ani štátnu príslušnosť. V pondelok vydali thajské úrady zatykače na dvoch ďalších podozrivých - na Thajčanku a muža s neznámym občianstvom.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies