Rusko: Kamčatku zasiahlo silné zemetrasenie, nehlásia obete ani veľké škody

NETKY.SK • 03.04 • Čítanie 2 min

MOSKVA - V pondelok zasiahlo ruský polostrov Kamčatka zemetrasenie s magnitúdou 6,9. Ruské úrady nehlásia nijaké obete ani nejaké veľké škody.

slovakia

left justify in out

Ruský polostrov Kamčatka v pondelok zasiahlo zemetrasenie. Jeho epicentrum bolo asi 44 kilometrov od tamojšieho najväčšieho mesta Petropavlovsk-Kamčatskij a vychádzalo z hĺbky asi 100 kilometrov, uvádza ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie. Zemetrasenie s magnitúdou 6,9 si podľa ruských úradov nevyžiadalo žiadne obete a údajne nie sú po ňom ani veľké škody.

 

Ako ukazujú niektoré zábery z Kamčatky, v stenách budov sa vytvorili praskliny a fľaše v obchodoch pre otrasy popadali na zem a rozbili sa. Okrem toho neboli nahlásené nijaké väčšie škody. ,,Skupiny záchranárov a hašičov prezerajú budovy. Podľa predbežných informácií nie sú žiadne obete a nič sa nezničilo," uvádza ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nemček Marek

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona