Spúšťa Pellegrini domino efekt? Premiéra Hegera vyzval k okamžitej demisii

NETKY.SK • 26 Máj 2021, 19:30 • 2 min
Spúšťa Pellegrini domino efekt? Premiéra Hegera vyzval k okamžitej demisii

BRATISLAVA - Nezaradený poslanec parlamentu a líder strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini vyzval predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), aby podal okamžitú demisiu.

slovakia

left justify in out

Novinárom to povedal počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR), ktorá je v utajenom režime k minulotýždňovému stretnutiu najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS).

 


Pellegrini uviedol, že predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v pléne informoval poslancov o tom, ako bola schôdzka zvolaná, kým bola iniciovaná, prečo sa konala tam, kde sa konala a čo bolo obsahom rokovania. Plénu predniesol správu, ktorou požiadal SIS, aby bola doručená a adresovaná poslancom a bola upravená na úroveň dôverné.

 

"Už len v stupni dôverné tá správa, ktorá nám bola prednesená, naozaj potvrdzuje, že na Slovensku existuje nejaká 'pracovná' skupina, ktorá reálne ovplyvňuje jednotlivé konania v trestných veciach."

 

img

 

"Má dochádzať ku koordinácii výpovedí jednotlivých univerzálnych svedkov, ktorí sú za prospech pre seba alebo iného ochotní rozprávať na iných to, čo sa im povie, alebo to, čo od nich niekto žiada za účelom iného poškodiť, druhému privodiť nejakú ujmu, alebo sebe zabezpečiť nejaký benefit či zmiernenie trestu," doplnil expremiér.

Správa podľa neho neobsahuje žiadne mená, lebo je iba v režime dôverné. Sama o sebe je však tak závažná, že Pellegrini vyzýva premiéra a celú vládu na okamžitú demisiu. Podotkol, že ide o škandál, ktorý je priamo potvrdený bezpečnostnými zložkami štátu.

 

img


V pondelok 17. mája sa v budove SIS uskutočnilo stretnutie najvyšších ústavných činiteľov a vysokých predstaviteľov štátu.

 

V SIS sa konala supertajná porada najvyššie postavených osôb v štáte. Čo na stretnutí riešili?

 

Svoju účasť na stretnutí potvrdili prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Heger, predseda NR SR Kollár, minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), generálny prokurátor Maroš Žilinka a šéf policajného zboru Peter Kovařík.

 

Podľa medializovaných informácií boli v sídle SIS aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, šéf SIS Michal Aláč a šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó.

 

Vyjadrenia členov vládneho OĽaNO
György Gyimesi (OĽaNO) na tlačovej konferencii uviedol, že všetky informácie, ktoré zazneli v pléne, sú závažného charakteru. Doplnil, že vlády Roberta Fica (Smer-SD) a Pellegriniho spôsobili, že sa mafia etablovala nielen na najvyšších poschodiach politiky, ale aj na úrovni polície, špeciálnej prokuratúry a prokuratúry ako takej.

 

img

 

Táto vláda je podľa neho iná v tom, že ak sú podozrenia z manipulovania nejakých výpovedí alebo trestných stíhaní, tak kabinet ich automaticky rieši, a to otvorene, neskrýva ich a je za to, aby sa tieto podozrenia čo najskôr vyvrátili.

 

"Nemôžeme hovoriť o informáciách, ktoré zazneli v pléne, pretože rokovanie je v utajenom režime, ale môžeme povedať to, že nie všetky informácie sa týkajú výlučne vlády Igora Matoviča (OĽaNO) alebo Eduarda Hegera," povedal.

Podľa predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraja Krúpu (OĽaNO) sa šíria rôzne konšpirácie o stretnutí, ktoré sa udialo na pôde SIS. V minulosti sa podľa neho takéto stretnutia konali v rôznych konšpiračných bytoch s viacerými závadovými osobami, s ktorými riešili "našich ľudí".

 

Považuje za smiešne, že sa z ľudí, ktorí rozkladali právny štát, stali najväčší bojovníci za právny štát.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies