Thajsko: Odčerpanie záplavovej vody potrvá desať dní, odhadujú úrady

NETKY.SK • 2 November 2011, 00:18 • 2 min
Thajsko: Odčerpanie záplavovej vody potrvá desať dní, odhadujú úrady

Thajsko: Odčerpanie záplavovej vody potrvá desať dní, odhadujú úrady

slovakia

left justify in out

img

Potrvá najmenej desať dní, kým sa z oblasti severne od Bangkoku podarí odčerpať 5,5 miliardy kubických metrov záplavovej vody, ktorá by sa z okolia thajskej metropoly mala odviesť do mora. Napísal to dnes denník Bangkok Post, citovaný agentúrou DPA.
Podľa vládneho veliteľstva záchranných protipovodňových operácií sa doposiaľ v strednom a severnom Thajsku podarilo odčerpať už 9,9 miliardy kubických metrov vody vytečenej z riečnych korýt, ktorá hrozila, že zaplaví Bangkok. Prúd vodnej masy odvrátili smerom k západným a východným perifériám hlavného mesta.
Thajská metropola čelila uplynulý víkend dvojnásobnej hrozbe -jednak postupu záplavovej vody z riek, vyliatych v dôsledku prudkých dažďov, a jednak vysokým vlnám z Thajského zálivu, ktoré zdvihli hladinu rieky Čao Phraja.
Teraz, keď vysoké vlny poľavili, thajské úrady predpokladajú, že zostávajúcu vodu dokážu odčerpať v priebehu desiatich dní - denne odvedúc 550 milión kubických metrov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies