Strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú

NETKY.SK • 28 Apríl 2023, 10:41 • 2 min
Strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú

BRATISLAVA - Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú. Viacerí členovia Dobrej voľby vstúpia do Hlasu. Dobrá voľba má postupne zaniknúť.

slovakia

left justify in out

Predsedovia strán Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na piatkovej tlačovej konferencii podpísali dohodu, ktorú majú ešte ratifikovať aj najvyššie orgány strán. "Pôjde tu o reálne spojenie sa, keď po celom proces bude strana Hlas kandidovať do parlamentu, kde na kandidátnej listine budú nominanti a už v tom čase bývalí členovia Dobrej voľby," povedal Pellegrini s tým, že platformy sa vytvárať nebudú.

 

Pellegrini je podľa vlastných slov presvedčený, že členovia Dobrej voľby budú dobrou a profesionálnou posilou. Avizuje, že Druckera na sneme Hlasu navrhne ako člena predsedníctva. Drucker by sa tak podľa neho stal členom najvyššieho vedenia strany, čím by mu prislúchalo aj významné miesto na kandidátnej listine do septembrových parlamentných volieb. Drucker ocenil, že od Pellegriniho dostal ponuku na spojenie sa. "Myslím si, že sa so stranou Hlas zhodujeme v programových otázkach veľmi široko," skonštatoval.

 

Dobrá voľba sa bude podľa jeho slov na kampani podieľať aj finančne. "Prostriedky, ktoré Dobrá voľba má, môžu predstavovať maximálne asi desať percent kampane," povedal Pellegrini. Drucker aj Pellegrini sa zhodli, že ambíciou Hlasu-SD je vyhrať parlamentné voľby. "Budeme bojovať za čo najväčšiu priazeň ľudí. Budeme mať a máme ambíciu vyhrať parlamentné voľby, aby sme mohli my rozhodnúť, aká vláda bude riadiť krajinu," dodal Pellegrinitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies