Tesla zvyšuje ceny v Európe pre clá na elektromobily vyrobené v Číne

NETKY.SK • 11 Júl 2024, 16:40 • 2 min
Tesla zvyšuje ceny v Európe pre clá na elektromobily vyrobené v Číne

BERLÍN - Výrobca elektromobilov Tesla zvýšil ceny svojich áut Model 3 v európskych krajinách o približne 1500 eur po tom, čo Európska únia (EÚ) uvalila clá na elektrické vozidlá vyrobené v Číne. Americká automobilka to oznámila v stredu (10. 7.) večer.

slovakia

left justify in out

Tesla, ktorá vyrába Model 3 v Šanghaji a je najväčším exportérom elektromobilov z Číny, v júni varovala, že môže zvýšiť ceny svojich áut v dôsledku ciel, ktoré EÚ zaviedla 4. júla. Dôvodom ciel sú "nespravodlivé dotácie" pre výrobcov elektrických vozidiel v Číne, ktorí sa snažia zaplaviť nimi trh v Európe. Peking tieto obvinenia odmieta.

Clá sú predbežné a budú sa uplatňovať dovtedy, kým Európska komisia do novembra nerozhodne, či zavedie konečné clá. A to až do výšky 37,6 % v závislosti od konkrétnej automobilky.

Tesla bola klasifikovaná ako spolupracujúca v rámci vyšetrovania EÚ a preto bola na jej vozidlá uvalená colná sadzba 20,8 %. Podľa Komisie však automobilka požiadala o prepočet svojej sadzby.

Aj automobilka BMW požiadala Brusel, aby znížil clo na jej elektrické Mini vyrobené v Číne, ktoré je v súčasnosti na úrovni 20,8 %.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Reuters, Foto: mashable.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies