Tešíte sa na zmiernenie pandemických opatrení? 15. február sa už neúprosne blíži!

NETKY.SK • 11 Február 2022, 15:07 • 2 min
Tešíte sa na zmiernenie pandemických opatrení? 15. február sa už neúprosne blíži!

Od utorka 15. februára začnú platiť viaceré zmeny a pandemické opatrenia budú opäť o čosi voľnejšie. Zmení sa režim OP+, vstup do prevádzok aj ich prevádzková doba. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR.

slovakia

left justify in out

Do režimu OP+ budú zahrnuté aj osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19 v období pred nie viac ako 180 dňami a zároveň sú schopné sa preukázať negatívnym výsledkom testu na covid. Do úvahy sa budú brať RT-PCR a LAMP testy staré maximálne 72 hodín od odberu, antigénové testy maximálne 48 hodín od odberu. Podmienky pre organizáciu hromadných podujatí zostávajú rovnaké ako doteraz.

 

img

 

Všetky prevádzky maloobchodu budú môcť fungovať po 22. hodine. Doteraz tak fungovali iba vybrané prevádzky, napríklad potraviny, lekárne, predajne s krmivom a iné. Po novom budú môcť byť po 22:00 otvorené aj drogérie, predajne oblečenia a obuvi, elektro a iné.

 

img

 

Ako informuje ÚVZ SR, všetky prevádzky maloobchodu budú po novom fungovať v režime základ. Doteraz v režime základ fungovali iba vybrané maloobchodné prevádzky ako napríklad prevádzky potravín, drogérie, lekárne, neskôr predajne odevov, obuvi, stavebniny či ďalšie. Po novom budú v “základe” už napríklad aj hračkárstva, elektro, kníhkupectvá a iné.

 

Prečítajte si: Vakcína od Novavaxu má u tínedžerov vyše 80-percentnú účinnosťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies