TECHNIKA Virtuálny človek, ktorý posunie hranice internetu na novú úroveň

NETKY.SK • 2 Júl 2022, 16:00 • 2 min
TECHNIKA Virtuálny človek, ktorý posunie hranice internetu na novú úroveň

AMSTERDAM – Spoločnosť Krafton, Inc. odhalila prvé obrázky virtuálneho človeka s názvom ANA. Ide o juhokórejsku hernú spoločnosť, ktorá sa pričinila o vývoj známej battle royale hry PUBG.

slovakia

left justify in out

Ide o virtuálneho človeka, ktorý je poháňaný hyperrealizmom, riggingom a hlbokým učením (deep learning). ANA je navrhnutá tak, aby zaujala čo najväčšie publikum a pomohla vytvoriť funkčný ekosystém pre Web 3.0 svojej spoločnosti.

 

 

ANA bola vyvinutá prostredníctvom technológie Unreal Engine. Zobrazuje hyperrealistický vzhľad, ktorý stiera hranice medzi digitálnou postavou a skutočným človekom. Vysoko pokročilá technológia face rigging jemne vyjadruje pohyb zrenice, jemných tvárových svalov a vrások, čo umožňuje prirodzený pohyb celého tela. Technológie hlbokého učenia, ako je pokročilá syntéza hlasu, pomáhajú vytvoriť umelý inteligentný hlas pre ANA, aby sa mohla správať a spievať ako skutočný človek.

 

img

 

„ANA je hyperrealistický virtuálny človek vytvorený jedinečnou technológiou spoločnosti Krafton. Očakávame, že pritiahne záujem a popularitu u generácie Z (Gen Z) po celom svete,“ povedal Josh Seokjin Shin, vedúci kreatívneho centra spoločnosti. „ANA vydá originálnu hudobnú skladbu a rozšíri svoje povedomie medzi ostatných ľudí ako influencerka v rôznych oblasti zábavy a e-športov,“ dodal.

 

img

 

Viac informácií o ANA by sme sa mali dozvedieť neskôr v tomto roku prostredníctvom obrázkov a videí s jej osobným a unikátnym príbehom


Aj napriek zaujímavému a futristickému konceptu, nie je to prvý spôsob uvedenia virtuálneho influencera do praxe. Iné spoločnosti už využívajú virtuálnych influencerov na propagáciu svojich spoločností a služieb. Sem patria napríklad: Lu of Magalu (Instagram 5,9 milióna odberateľov), Minnie Mouse (Instagram 720 tisíc odberateľov), Hatsune Miku (Twitter 363 tisíc odberateľov) a mnoho iných.

 

Možno vás zaujme: TECHNIKA Už čoskoro na trhu! Nové MacBooky s M2 čipomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies