Čínski vojaci pôjdu do Ruska! Ich cieľom je začať spoločné cvičenia

NETKY.SK • 17 August 2022, 15:26 • 2 min
Čínski vojaci pôjdu do Ruska! Ich cieľom je začať spoločné cvičenia

PEKING/MOSKVA – Čínski vojaci sa zúčastnia v Rusku na spoločných cvičeniach s ruskými ozbrojenými silami a armádami ďalších krajín vrátane Indie, Bieloruska a Tadžikistanu. Oznámilo to v stredu čínske ministerstvo obrany, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters.

slovakia

left justify in out

Účasť Číny na spoločných vojenských cvičeniach je podľa ministerstva súčasťou bilaterálnej dohody s Ruskom a „nesúvisí so súčasnou medzinárodnou a regionálnou situáciou“.

 

 

Na podobných manévroch vedených Ruskom sa Čína zúčastnila aj v uplynulých rokoch. „Cieľom (spoločných cvičení) je prehĺbenie praktickej a priateľskej spolupráce zúčastnených krajín, zvýšenie úrovne strategickej spolupráce a posilnenie schopnosti reagovať na rôzne bezpečnostné hrozby,“ uviedlo vo vyhlásení čínske ministerstvo obrany.

 

Možno vás zaujme: Zvyšovanie platov pre výrobných operátorov! V Jaguari zvýšia platy o takmer 10 percenttwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies