Technická porucha v Steel Aréne spôsobila požiar a preloženie zápasov

NETKY.SK • 12 Október 2012, 12:47 • 2 min
Technická porucha v Steel Aréne spôsobila požiar a preloženie zápasov

Technická porucha v Steel Aréne spôsobila požiar a preloženie zápasov - Slovensko Požiar, ktorý zasiahol v noci na piatok trafostanicu multifunkčnej košickej haly Steel Aréna, spôsobila technická porucha na kompenzačnom rozvádzači. Okrem škody odhadovanej

slovakia

left justify in out

img

Požiar, ktorý zasiahol v noci na piatok trafostanicu multifunkčnej košickej haly Steel Aréna, spôsobila technická porucha na kompenzačnom rozvádzači. Okrem škody odhadovanej na 200.000 eur má za následok i preloženie zápasov 10. a 11. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. 
      "Včera o 22.30 nastal požiar v trafostanici Steel Arény, ktorý bol spôsobený technickou chybou na kompenzačnom rozvádzači. Vďaka rýchlemu zásahu sa požiar podarilo uhasiť i keď škody sú enormné. V súčasnej dobe prebieha vyšetrovanie na úrovni policajného zboru hasičského a presnú identifikáciu toho, čo sa stalo, budeme vedieť v priebehu pár hodín," uviedol na tlačovej konferencii generálny manažér Steel Arény Igor Havrila, ktorý prezradil i to, že prvoradou úlohou je pripojiť arénu späť k elektrickému prúdu.
      Hasiči zasahovali krátko pred 23.00 h, vyslané boli dve cisterny a sanitka, spolu desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Po odstavení elektrického prúdu jednotka hasila meraciu skriňu. Po uhasení požiarovisko hasiči odvetrali pretlakovým ventilátorom. "Prebiehajú kontroly všetkých káblov, technológií a čistenie. Keď to bude všetko spravené, požiadame distribučnú sieť, aby nám napojila Steel Arénu na elektrinu. Dnešný a nedeľný zápas sa v Steel Aréne konať nebude a takisto budú zrušené aj všetky víkendové mládežnícke zápasy. O tom, kedy nabehneme na normálnu prevádzku, budeme informovať," skonštatoval Havrila.
      V piatok 12. októbra mali "oceliari" nastúpiť pred domácimi tribúnami proti HKM Zvolen a v nedeľu 14. októbra proti HK Poprad. "Vzhľadom na okolnosti nebudeme počas víkendu na ľade a dúfame, že od pondelka by sme už mohli trénovať a pripravovať sa na ďalšie zápasy extraligy. Zápasy, ktoré sa odložia, sa budú dohrávať," povedal hlavný tréner "oceliarov" Radim Rulík, ktorý priznal, že ak si to vyžiadajú okolnosti, tak budú uvažovať aj o inej ľadovej ploche: "Pokiaľ by sa nepodarilo ísť na ľad v Steel Aréne, tak by sme chceli ísť na ľad niekde inde. Takže pracujeme na tom, aby sme od pondelka trénovali, teda na najbližších plochách od Košíc."
      So vzniknutou situáciou sa hlavný lodivod bude musieť spoločne so svojimi zverencami doslova popasovať a prípravu podriadiť zhustenému zápasovému programu, keďže jeho tím na určitý čas nechcene vypadne z tréningového, ako i zápasového rytmu. "Určite to nie je príjemná situácia, pretože sme sa na zápas proti Zvolenu veľmi tešili a vôbec na tento víkend, keďže sme očakávali dvoch atraktívnych súperov. Samozrejme, je to zásah do cyklu, no je potrebné, aby sme sa s tým vyrovnali. Potom budeme mať určite zhustený program a musíme sa pripraviť tak, aby sme to zvládli."
      Fanúšikovia, ktorí si zakúpili lístky na najbližšie dva zápasy, sa nemusia obávať. "Čo sa týka zakúpených vstupeniek na zápasy so Zvolenom a Popradom, tak si ich diváci môžu ponechať na náhradné stretnutia, ktorých termíny budú oznámené neskôr, alebo môžu požiadať o vrátenie vstupného na predajnom mieste, kde si tieto vstupenky zakúpili. Samozrejme, v tejto chvíli ešte s výnimkou Steel Arény, kde ešte nemáme elektrický prúd, teda ani v pokladni," uzavrel PR manažér Vojtech Petty.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies