Taliansky Turín má nový vianočný rekord: Zišlo sa tu 20-tisíc Santa Clausov

NETKY.SK • 3 December 2018, 08:56 • 2 min
Taliansky Turín má nový vianočný rekord: Zišlo sa tu 20-tisíc Santa Clausov

TURÍN - Tisíce Santa Clausov sa v nedeľu zišli v talianskom meste Turín na zhromaždení, ktorého cieľom bolo získať peniaze pre tamojšiu pediatrickú kliniku.

slovakia

left justify in out

Namiesto saní ťahaných sobmi prišli mnohí z nich na motorkách či bicykloch.

 

img

Zdroj: SITA

 

Deviaty ročník charitatívneho podujatia pritiahol do Turína rekordný počet Santa Clausov s dlhými bielymi bradami a v červených šatách. Pred Detskú nemocnicu kráľovnej Margaréty Savojskej ich podľa organizátorov prišlo asi 20.000.

 

"Je to mimoriadny pohľad. Vianoce sú čarovným časom a oslavou, je to však tiež čas na to, aby sme boli nápomocní aj tým, ktorí majú ťažkosti," povedala talianskym médiám starostka Turína Chiara Appendinová.

 

img

Zdroj: Facebook

 

Niektorých Santa Clausov bolo možné vidieť, ako sa objímajú s psíkmi, ktoré si vzali so sebou a obliekli ich taktiež do červených šiat. Iní prišli s balónmi pripevnenými na čiapkach, aj jedna dvojica si dokonca na motocykel pripevnila sobie parohy. Jeden Santa Claus si dokonca kľakol a požiadal o ruku svoju družku, a teda už budúcu pani Santa Clausovú. Jeho čin zachytil a video zverejnil taliansky denník La Stampa.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies