Taliansky premiér sa dal zaočkovať vakcínou firmy AstraZeneca

NETKY.SK • 30 Marec 2021, 13:14 • 2 min
Taliansky premiér sa dal zaočkovať vakcínou firmy AstraZeneca

RÍM - Taliansky premiér Mario Draghi sa dal zaočkovať prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 spoločnosti AstraZeneca.

slovakia

left justify in out

Predseda talianskej vlády prišiel v utorok spolu s manželkou Mariou Serenellou Cappellovou do vakcinačného centra na rímskej hlavnej železničnej stanici Termini, ktoré prevádzkuje Taliansky Červený kríž. Úrad predsedu vlády zverejnil videozáznam, na ktorom dvojica diskutuje počas čakania, kým uplynie požadovaných 15 minút po očkovaní.

 

 

 


Sedemdesiattriročný Draghi minulý týždeň povedal, že má v úmysle dať sa zaočkovať vakcínou firmy AstraZeneca po tom, ako sa Taliansko pripojilo k iným krajinám Európskej únie, ktoré dočasne zakázali očkovanie touto vakcínou, kým Európska lieková agentúra nezverejní dodatočné posudzovanie.

Taliansku sa darí denne zaočkovať iba približne 200-tisíc až 250-tisíc ľudí. Je to len polovičné tempo v porovnaní s tempom, ktoré je podľa talianskych predstaviteľov nutné, aby sa splnil cieľ zaočkovania 80 percent obyvateľstva krajiny do septembra.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies