Talianska prokuratúra nariadila, aby zničený trajekt odtiahli do Talianska

NETKY.SK • 30 December 2014, 17:33 • 2 min
Talianska prokuratúra nariadila, aby zničený trajekt odtiahli do Talianska

TIRANA - Prokurátori v Taliansku sa obávajú, že na palube zničeného gréckeho trajektu Norman Atlantic, ktorý už tretí deň unáša more, sa nájdu ďalšie telá.

slovakia

left justify in out

Prokurátor Giuseppe Volpe preto nariadil, aby grécky trajekt, ktorý sa v súčasnosti nachádza pri albánskom pobreží, odtiahli v rámci vyšetrovania do juhotalianskeho prístavu Brindisi.
     

Podľa Volpeho je pravdepodobné, že v nákladných priestoroch trajektu sa nájdu telá, a to vzhľadom na "nevyvrátiteľné" dôkazy, že na plavidle sa nachádzali aj ilegálni prisťahovalci.
     

Norman Atlantic plával z Grécka do talianskej Ancony.
     

Trajekt zničil požiar, ktorý vypukol v nedeľu nadránom 28. decembra na palube s autami, pripomenula tlačová agentúra AP.
     

Záchranné spoločnosti sa snažili pripevniť k trajektu vlečné laná, aby sa mohlo začať s presúvaním plavidla, ale ich úsilie brzdil silný vietor a rozbúrené more. Dnes zahynuli dvaja albánski námorníci z vlečného člna, keď ich zasiahlo lano, ktoré sa náhle pretrhlo.
     

Požiar na trajekte, ktorý trval asi 37 hodín, si vyžiadal najmenej desať ľudských životov.
     

Zachránených bolo 427 ľudí, z toho 57 členov posádky. Medzi tými, čo prežili, však boli aj ľudia, ktorí na zozname lodnej spoločnosti nefigurovali, čo naznačuje, že cestovali načierno. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies