Talianska pobrežná stráž zachránila takmer 200 sýrskych utečencov

NETKY.SK • 20 December 2014, 16:50 • 2 min
Talianska pobrežná stráž zachránila takmer 200 sýrskych utečencov

RÍM - Talianska pobrežná stráž zachránila 194 sýrskych utečencov, ktorých loď sa dostala do problémov pri plavbe z Turecka do Talianska, informovala dnes agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Imigrantov Taliani zachránili z 30 metrov dlhého obchodného plavidla, ktorému hrozilo potopenie, približne 240 kilometrov od talianskeho pobrežia.
      

Medzi utečencami sa nachádzalo 38 detí a 23 žien, pričom dve boli tehotné. Ich vylodenie v sicílskom prístave Catania sa očakáva dnes popoludní.
      

O zásah požiadali taliansku pobrežnú stráž grécke úrady. Na operácii sa podieľala aj loď z morskej pohraničnej misie Európskej únie Triton.
      

Podľa talianskych úradov incident bol súčasťou "znepokojujúceho trendu". V posledných týždňoch museli podľa správ úradov zakročiť a zachraňovať utečencov z preplnených obchodných lodí alebo pochybných plavidiel viac ako desaťkrát, píše DPA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies