Systém sociálneho zabezpečenia policajtov a hasičov sa meniť nebude

NETKY.SK • 19 Máj 2021, 12:03 • 2 min
Systém sociálneho zabezpečenia policajtov a hasičov sa meniť nebude

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra ubezpečuje všetkých policajtov, hasičov či horských záchranárov, že osobitný systém výsluhového zabezpečenia, vrátane nárokov na vyplatenie odchodného či iných benefitov, ostáva zachovaný.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo  týmto reaguje na medializované informácie v súvislosti s návrhom novely zákona o štátnom rozpočte. Minister financií Igor Matovič totiž v utorok 18. mája uviedol, že nevôľa koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) navýšiť výdavky v štátnom rozpočte o 3,5 miliardy eur bude mimo iného znamenať, že policajti prídu o 30 miliónov eur vyčlenených na takzvané „odchodné".

 

img

„Osobitný systém sociálneho zabezpečenia je právom neodmysliteľnou súčasťou práce policajtov, ale aj hasičov či horských záchranárov. Náročnosť ich povolania a obrovská miera zodpovednosti sú dostatočným zdôvodnením toho, že nemôžeme a nechceme siahnuť na ich platové a sociálne zabezpečenie," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

Prečítajte si: Podľa Kyselicu sa policajti a prokurátori obávajú návrhu skráťiť kolúznu väzbu

Zachovanie výsluhového zabezpečenia podľa Mikulca vyplýva aj z Programového vyhlásenia vlády na obdobie rokov 2020 až 2024. „Rád by som pripomenul, že toto programové vyhlásenie podporila aj strana Sloboda a Solidarita, preto nerozumieme ich súčasnému postoju a zároveň vnímame ich návrh na zmenu novely zákona o štátnom rozpočte ako neadekvátny,“ dodal Mikulec.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies