Sýrska armáda dobyla pevnosť islamistov pri Palmýre

NETKY.SK • 1 Marec 2017, 17:41 • 2 min
Sýrska armáda dobyla pevnosť islamistov pri Palmýre

BEJRÚT - Sýrska armáda dobyla pevnosť tzv. Islamského štátu (IS) na západnom vstupe do antického mesta Palmýra. Informovala o tom dnes agentúra TASS s odvolaním sa na televíziu al-Manar.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Podľa televízie sa pevnosť IS nachádzala na kopci, vládne sily ale zlomili odpor nepriateľa a ten sa dal v panike na ústup.

 

Ako pripomenul TASS, militanti z IS obsadili Palmýru prvýkrát v máji 2015. Sýrska armáda s podporou ruského letectva znovudobyla mesto koncom marca 2016. Militanti z IS opäť získali kontrolu nad Palmýrou v decembri.

 

Ofenzíva vládnych síl a ich spojencov, podporovaná zo vzduchu náletmi ruských lietadiel, s cieľom dobyť Palmýru sa začala v polovici januára. Ich najnovší postup smerom k Palmýre sa odohral len niekoľko dní po tom, ako IS stratil kontrolu nad mestom al-Báb, ktoré sa tak ocitlo v rukách tureckých vojakov a jednotiek sýrskej opozície podporovaných Tureckom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies