Niekto bráni zmiereniu medzi Ukrajinou a Ruskom, tvrdí Putin

NETKY.SK • 3 Marec 2020, 10:18 • 2 min
Niekto bráni zmiereniu medzi Ukrajinou a Ruskom, tvrdí Putin

MOSKVA – Ruský prezident Vladimír Putin v rozhovore pre TASS povedal, že je presvedčený o existencii síl, ktoré robia všetko pre to, aby udržali situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou v napätí.

slovakia

left justify in out

"Niekomu sa páči hrotiť situáciu medzi Ukrajinou a Ruskom. Je to pre neho veľmi dôležité, pretože akékoľvek zjednotenie Ukrajiny a Ruska, spoločné schopnosti a konkurenčné výhody, vytvoria obrovskú konkurenciu pre tých, ktorí tomu bránia. My o tom vieme, musia si to uvedomiť aj na ukrajinskej strane", povedal Putin v rozhovore pre agentúru TASS.

 

Ruský prezident poznamenal, že komplikované vzťahy s najbližším susedom sú stratové ako pre Ruskú federáciu, tak aj pre Ukrajinu, ale výnosné sú najmä pre skryté sily. Pripomenul, že "na Ukrajine, v dôsledku rozpadu s Ruskom, došlo k strate raketovej vedy, výstavbe lodí, konštrukcií lietadiel, výrobe motorov, v skutočnosti dochádza k deindustrializácii krajiny".

 

"Nesmieme zabudnúť na to, čo nás spája", zdôraznil Vladimír Putin a zopakoval, že Rusov a Ukrajincov považuje za jeden národ.

 

"Mnohokrát už som povedal, že som presvedčený o tom, že sme jediný národ a rozdeľujú nás len naši nepriatelia zo strachu pred naším spojenectvom a našou mocou", povedal ruský prezident.

 

Putin pozitívne odpovedal na otázku o možnosti dosiahnutia dohody o mieri a priateľstve so svojim ukrajinským náprotivkom Vladimírom Zelinjským, pričom na charakterizáciu situácie použil frázu "nádej umiera posledná".   

 

Prezident Ruskej federácie pripomenul, že Moskva a Kyjev sa už dokázali dohodnúť na dodávkach plynu, ako aj na výmene zajatcov medzi Donbassom a Ukrajinou. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies