Swan chce odštartovať komerčnú 4G sieť v druhom polroku

NETKY.SK • 9 Január 2014, 15:27 • 2 min
Swan chce odštartovať komerčnú 4G sieť v druhom polroku

BRATISLAVA - Štvrtý telekomunikačný operátor Swan plánuje odštartovať komerčnú prevádzku svojej 4G siete v druhej polovici tohto roka.

slovakia

left justify in out

"Máme pripravený biznis plán a vieme, ako využiť získané frekvencie," uviedol generálny riaditeľ Swan Miroslav Strečanský. Poradie lokalít, v ktorých Swan spustí služby, podľa neho bude závisieť od ich trhového potenciálu a technických možností.

Swan v aukcii regulačného úradu vysúťažil dva 15 MHz bloky v pásme 1 800 MHz, za ktoré štátu zaplatil 6,6 mil. eur. Operátor nimi plánuje pokryť mestské aglomerácie. Pre dosiahnutie celoplošného pokrytia môže Swan využiť právo na národný roaming, ktoré je zakotvené v podmienkach tendra. 

Víťazmi aukcie regulačného úradu boli aj Slovak Telekom, ktorý za frekvencie zaplatil 60,8 mil. eur, Orange vysúťažil frekvencie za 56,14 mil. eur a O2 za frekvencie štátu zaplatil 40,3 mil. eur. Slovak Telekom začal s prevádzkou 4G už v novembri minulého roka a v súčasnosti frekvenciami v pásme 1 800 MHz pokrýva 31 miest a okolitých obcí. V obmedzenom rozsahu ho prevádzkuje aj O2, ktoré ho ponúka v Bernolákove, Ivanke pri Dunaji a Zálesí. Podľa podmienok vydanej licencie musia všetci operátori vydražené frekvencie začať využívať do 8. júla tohto roka.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies