Kalifornia podala žalobu na Teslu za rasové prejavy na pracovisku

NETKY.SK • 10 Február 2022, 09:28 • 2 min
Kalifornia podala žalobu na Teslu za rasové prejavy na pracovisku

SAN FRANCISCO – Kalifornský vládny úrad podal v stredu na súde sťažnosť na spoločnosť Tesla, v ktorej tohto výrobcu elektrických automobilov obvinil z rasovej segregácie na pracovisku. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

slovakia

left justify in out

Úrad pre spravodlivosť v oblasti zamestnávania a bývania (DFEH) podľa svojich vyjadrení našiel dôkazy, že továreň spoločnosti Tesla v kalifornskom meste Fremont je pracovisko, kde dochádza k prejavom rasovej segregácie. „Afroamerickí pracovníci musia znášať rasovo motivované urážky a sú znevýhodňovaní v oblasti prideľovania práce, disciplíny, platov a pracovného postupu,“ povedal riaditeľ DFEH Kevin Fish. Spoločnosť Tesla uviedla, že stredajšie podanie na súd zo strany DFEH sa pravdepodobne vzťahuje na možné priestupky z obdobia rokov 2015-2019, píše na svojej webovej stránke stanica CNN.

 

img

 

Tesla akékoľvek formy diskriminácie a obťažovania odmieta. „Tesla sa usiluje poskytovať pracovné prostredie, ktoré je bezpečné, úctivé, spravodlivé a otvorené pre všetkých,“ uviedla táto spoločnosť, ktorej generálnym riaditeľom je miliardár Elon Musk. Tesla v spojitosti s rasovou segregáciou a porušovaním práv zamestnancov na pracoviskách čelila viacerým súdnym sporom. Súdna porota minulý rok rozhodla, že spoločnosť Tesla musí pre rasovo motivované prejavy na pracovisku vyplatiť odškodné vo výške 139,9 milióna dolárov bývalému zamestnancovi. DFEH má za cieľ chrániť občianske práva v Kalifornii a bojovať proti diskriminácii na pracoviskách, domácnostiach a v obchodnom prostredí, uvádza táto agentúra na svojej webovej stránke.

 

Možno vás zaujme: Zaujímavá ponuka, no Elon Musk ju odmietoltwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies