Suik: Jozef Mikloško mal povedať, že sa ho zmocnili dementori z hviezdy X7Q4

NETKY.SK • 21 December 2015, 07:35 • 2 min
Suik: Jozef Mikloško mal povedať, že sa ho zmocnili dementori z hviezdy X7Q4

BRATISLAVA – Poslanec KDH Jozef Mikloško sa mal za svoj návrh novely ústavy radšej ospravedlniť s vysvetlením, že sa ho zmocnili dementori z hviezdy X7Q4, než aby sa ju snažil obhajovať v médiách. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík, ktorý sa zúčastnil na diskusii v TABLET.TV.

slovakia

left justify in out

Ústavná novela z dielne Jozefa Mikloška, Štefana Kuffu a Mariána Kvasničku zakazovala interrupcie, registrované partnerstvá a trestom odňatia slobody päť až 12 rokov hrozila ženám za umelé oplodnenie.

 

„Novela možno mala 50 bodov, aj tak však nebola úplná,“ poznamenal ironicky Sulík, podľa ktorého mohli poslanci ešte zakázať ženám šoférovanie a zobrať im volebné právo. „Dvanásť rokov basy za to, že sa žena nechá umelo oplodniť. Tak potom poďme upáliť tých, čo tvrdia, že Zem je guľatá,“ vyhlásil Sulík.

 

Hoci KDH nemalo s prípravou tejto novely nič spoločné, Mikloško na nej pracoval samostatne, aj tak podľa Sulíka urobila hnutiu hanbu a malo by stiahnuť Mikloška z kandidačnej listiny.

 

Na margo výsledkov prieskumov verejnej mienky, z ktorých posledné dva modelujú SaS šesťpercentnú podporu, Sulík poznamenal, že médiá dávajú príliš veľký dôraz na to, či strana získala v prieskume 4,9 alebo 5,1 percenta. Prvý výsledok interpretujú tak, že strana by sa do parlamentu nedostala, druhý tak, že tam je. Pritom ide len o model a rozdiel je dve desatiny percenta.

 

Druhý problém podľa Sulíka je, že sa do médií dostávajú aj výsledky nekvalitných agentúr. „Pochybné agentúry, ktoré evidentne obchodujú s výsledkami a nie s prieskumami, čokoľvek vydajú, médiá to hneď prevezmú a nafukujú. Zohľadňované by mali byť len výsledky tých agentúr, ktoré sú členmi Slovenskej asociácie výskumných agentúr,“ vyhlásil predseda SaS.

 

SaS nevyužila poistku postupu do parlamentu v podobe veľkej koalície s OĽaNO a NOVA. „Nestačí sa len spojiť. Tej koalícii chýbal príbeh, jednotiaca idea. A padalo to aj na lídrovi,“ tvrdí Sulík.

 

Kandidačnú listinu SaS vedie jej predseda pred Ľubomírom Galkom, Janou Kiššovou a Jozefom Mihálom. „Naša kandidátka vznikala tak, že prvý je predseda, potom traja podpredsedovia a potom 16 tímlídrov,“ povedal Sulík. Na kandidátke figuruje aj meno Petra Nagya, nejde však o známeho speváka.

 

„Keby mal záujem kandidovať spevák Peter Nagy a mal by liberálne a pravicové názory, ja by som sa tomu veľmi potešil,“ poznamenal Sulík.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies