Súd odobril dohodu o vine a treste s pedagógom, ktorý zobral úplatok

NETKY.SK • 13 December 2016, 15:42 • 2 min
Súd odobril dohodu o vine a treste s pedagógom, ktorý zobral úplatok

BRATISLAVA/PEZINOK - Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku dnes schváli dohodu o vine a treste medzi Úradom špeciálnej prokuratúry GP SR a obvineným vysokoškolským pedagógom Ľubomírom H.

slovakia

left justify in out

"Súd schválil dohodu o vine a treste a uložil obvinenému trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky. Ďalej mu súd uložil peňažný trest 500 eur," povedala pre agentúru SITA hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Ľubomír H. čelil obvineniu za pokračovací zločin prijímania úplatku.


V máji tohto roku v budove technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre na osobnom stretnutí so študentom Borisom B. po jeho neúspešnom absolvovaní skúšky z fyziky si sprostredkovateľ vyžiadal pre Ľubomíra H. dve fľaše alkoholu značky Baileys. Tie následne v júni Ľubomír H. od Borisa B. aj Patrika B. prijal ako úplatok za úspešné vykonanie skúšky.

 

V júni takisto v budove technickej fakulty SPU v Nitre na osobnom stretnutí so študentom Dávidom S. po jeho neúspešnom absolvovaní skúšky z fyziky vyžiadal sprostredkovateľ pre Ľubomíra H. od študenta fľašu alkoholu značky Baileys. Následne v tom istom mesiaci úplatok aj prijal.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies