Súd dnes rozhodne o Jankovskej prepustení na slobodu. Zasadnutia sa nezúčastní, je stále na psychiatrii

NETKY.SK • 15 Marec 2021, 10:53 • 2 min
Súd dnes rozhodne o Jankovskej prepustení na slobodu. Zasadnutia sa nezúčastní, je stále na psychiatrii

TRNAVA – O prepustení bývalej štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti a sudkyne Moniky Jankovskej dnes rozhodne trnavský súd.

slovakia

left justify in out

Obvinená Monika Jankovská sa zasadnutia nezúčastní, pretože jej to nedovoľuje jej psychický zdravotný stav. Informoval o tom portál tvnoviny, ktorému to potvrdil právny zástupca bývalej štátnej tajomníčky Peter Erdős.

 

S prepustením a vyšetrovaním na slobode nesúhlasí prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý podal sťažnosť voči rozhodnutiu Okresného súdu v Trenčíne. 

 

Ten dospel k záveru, že je načase ukončiť Jankovskej väzbu v kauze trenčianskeho baru Fatima pod podmienkou nosenia monitorovacieho zariadeniaO jej prepustení tak bude rozhodovať o 13:00 hodine Krajský súd v Trnave, píše portál tvnoviny. 

 

Súvisiaci článok: Monike Jankovskej už nasadili monitorovací náramok, dnes sa pravdepodobne dočká vytúženého domova

 

Jankovská skončila na psychiatrii po tom, čo ju vo štvrtok (4. marca) po prepustení v kauze Búrka opakovane zatkli. Tento šok pravdepodobne neuniesla a psychicky sa zrútila. Ako uviedol Erdős, jeho klientka je naďalej hospitalizovaná a preto sa na dnešnom zasadnutí nezúčastní.

 

Prečítajte si tiež: AKTUALIZOVANÉ: Jankovská si slobodu neužila, pred väznicou ju čakali kukláči

 

„Na základe lekárskej správy, respektíve vyjadrenia primára psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnici v Trenčíne vyplýva, že sa nemôže zúčastniť na dnešnom verejnom zasadnutí z dôvodu, že by došlo k zhoršeniu jej zdravotného stavu," priblížil advokát.

 

Sudca OS v Trenčíne v pondelok (7. marca) rozhodol, že Jankovskú prepustí z policajného zadržania. Podmienil to však nosením monitorovacieho náramku, ktorý jej ešte začiatkom minulého týždňa nasadili probační a mediační úradníci. Bývalá sudkyňa je obvinená aj v kauze Víchrica.

 

Mohlo by vás zaujímať: AKTUALIZOVANÉ Monika Jankovská pôjde na slobodu. Najprv sa však musí zotaviť na psychiatriitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies