Štvrťmilióna domácností vo Francúzsku sa ocitlo bez elektriny

NETKY.SK • 21 Október 2021, 12:45 • 2 min
Štvrťmilióna domácností vo Francúzsku sa ocitlo bez elektriny

PARÍŽ - Silný vietor dokonca ochromil železničnú dopravu.

slovakia

left justify in out

Približne štvrťmilióna francúzskych domácností zostalo bez dodávok elektriny v dôsledku silného vetra, ktorý zasiahol rozsiahle oblasti severného Francúzska a priľahlé oblasti Holandska, Belgicka a Nemecka.

 

img

 

Výchrica ochromila železnicu

Prerušené bolo aj železničné spojenie medzi francúzskou Normandiou a hlavným mestom Paríž, informovala agentúra AP. Búrka, ktorá dostala meno Aurore, udrela v stredu popoludní v oblasti Bretónska na pobreží Atlantického oceánu, kde strhávala strechy domov a vyvracala stromy. Viacero domov tam zničili prívalové povodne.

 

 

V normandskom meste Fecamp dosiahla rýchlosť vetra až 175 kilometrov za hodinuZ oblasti hlásili strhnuté elektrické vedenia, v dôsledku čoho boli vo štvrtok ráno prerušené dodávky elektriny do viac než 250 000 domácností. Na ich odstránení pracuje asi 3 000 pracovníkov technických tímov.

 

V Normandii a v regióne Champagne-Ardenne došlo k narušeniu železničnej dopravy a výpadky mali aj niektoré prímestské linky v oblasti Paríža. Veľké škody hlásili i z obcí a miest v Lotrinsku.

 

Nákladný vlak vrazil do stromu

V holandskom meste Badenbrecht, ležiacom na predmestí Rotterdamu, utrpeli vo štvrtok počas silného vetra zranenia štyria ľudia

 

Holandské železnice museli pozastaviť premávku na niektorých tratiach, ktoré zavalili vyvrátené stromyDesiatky výjazdov hlásili počas noci aj hasiči v oblasti belgického mesta Westerhoek neďaleko francúzskych hraníc.

 

img

 

Nemeckí meteorológovia vydali na štvrtok pre sever a severovýchod krajiny varovania pred víchrom s rýchlosťou až 120 kilometrov za hodinuVäčšie škody však z Nemecka zatiaľ nehlásili. V meste Delmenhorst v Dolnom Sasku utrpel ľahšie zranenia muž, na ktorého spadol odtrhnutý konár. 

 

Počas noci narazil nákladný vlak do časti stromu, ktorá spadla na trať na predmestí Bonnu. V Berlíne preventívne uzatvorili dve zoologické záhrady a zvieratá dočasne umiestnili do vnútorných priestorov.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies