Strategická koncepcia NATO by mala priniesť inovatívne prístupy k čoraz sofistikovanejším hrozbám

NETKY.SK • 15 Jún 2021, 09:06 • 2 min
Strategická koncepcia NATO by mala priniesť inovatívne prístupy k čoraz sofistikovanejším hrozbám

BRUSEL - Strategická koncepcia NATO by mala priniesť inovatívne prístupy k čoraz sofistikovanejším hrozbám.

slovakia

left justify in out

Na samite Severoatlantickej aliancie to povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Aliancia podľa šéfa slovenskej diplomacie prijala na samite dôležité rozhodnutia. Slovenskú delegáciu na samite NATO viedla prezidentka Zuzana Čaputová.

 

Súvisiaci článok: Významné myšlienky Zuzany Čaputovej na summite NATO 2021

 

img

„V centre úsilia je spustenie prác na novej Strategickej koncepcii NATO. Tá by mala potvrdiť všetky tri kľúčové úlohy Aliancie, ale zároveň priniesť inovatívne prístupy k čoraz sofistikovanejším hrozbám, či už ide o obranu voči kybernetickým útokom, alebo zvyšovanie odolnosti spoločnosti voči hybridným a dezinformačným aktivitám cudzích štátov,“ povedal Korčok.

 

Prečítajte si: Na summite NATO išlo hlavne o rozvoj vzťahov s EÚ, predostrel minister Naď

Spojenci podporili aj užšiu spoluprácu NATO s Európskou úniou. Zasadnutie lídrov sa okrem rozhodnutí v rámci reflexného procesu NATO 2030 venovalo aj hodnoteniu bezpečnostnej situácie v euroatlantickom priestore a osobitne aktivitám a asertívnemu správaniu Ruska a Číny na medzinárodnej scéne.

Členovia aliancie zároveň ocenili posilnenie politického dialógu a praktickej spolupráce s Ukrajinou a vyjadrili podporu vnútorným reformám, ktoré umožnia pokrok v jej euroatlantických ašpiráciách. Hlavy štátov zároveň tlmočili svojej znepokojenie z destabilizujúcich aktivít Ruska na Ukrajine, ale aj z rastúcej vojenskej prítomnosti Ruska v Barentsovom, Baltskom, Stredozemnom a Čiernom mori.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies