Štátny tajomník M. Eštok: Gruzínsko je náš dôležitý partner, na ktorom nám záleží

NETKY.SK • 20 Jún 2024, 11:48 • 2 min
Štátny tajomník M. Eštok: Gruzínsko je náš dôležitý partner, na ktorom nám záleží

BRATISLAVA - Politické konzultácie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Mareka Eštoka s námestníkom ministra zahraničných vecí Gruzínska Teimurazom Janjaliom, ktoré sa uskutočnili v stredu 19. júna 2024 na rezorte diplomacie, potvrdili obojstranný záujem rozvíjania vzájomných vzťahov, ako aj dôležitosť napĺňania eurointegračných ambícií Gruzínska.

slovakia

left justify in out

„Gruzínsko je náš dôležitý partner, na ktorom nám záleží. Potvrdzujeme to tiež našou principiálnou podporou jeho územnej celistvosti v medzinárodne uznaných hraniciach,“ zdôraznil na stretnutí štátny tajomník M. Eštok a zároveň pripomenul, že Slovensko je dlhodobým podporovateľom európskej integrácie Gruzínska.„Sme pripravení podporovať Gruzínsko na tejto ceste a zdieľať naše skúsenosti z prístupového procesu. Demonštrovali sme to aj v decembri minulého roka, kedy vláda SR podporila udelenie štatútu kandidátskej krajiny EÚ pre Gruzínsko,“ doplnil M. Eštok.

Partneri sa na spoločnom rokovaní venovali zároveň možnostiam spolupráce v hospodárskej a investičnej oblasti. Vzájomný obchodný obrat oboch štátov vzrástol podľa slov štátneho tajomníka rezortu diplomacie SR za posledných päť rokov viac ako dvojnásobne. „Sme pripravení všestranne rozvíjať naše vzťahy vrátane ich hospodárskeho rozmeru. Veríme preto, že tento pozitívny trend bude naďalej pokračovať,“ vyhlásil štátny tajomník Marek Eštok.

Spoločné rokovania SR a Gruzínska sa realizujú na základe medzirezortného protokolu o politických konzultáciách a vzájomnej spolupráci, ktorý uzatvorili ministerstvá zahraničných vecí oboch štátov v roku 2023 s cieľom vytvoriť priestor na diskusiu o doposiaľ nevyužitom potenciáli bilaterálnych vzťahov vrátane zintenzívnenia aktivít ekonomickej diplomacie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MZV SR, Foto: Tlačový odbor MZV SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies