Starostu bratislavského Nového mesta Rudolfa Kusého budú vyšetrovať na slobode

NETKY.SK • 5 Október 2020, 08:12 • 2 min
Starostu bratislavského Nového mesta Rudolfa Kusého budú vyšetrovať na slobode

BRATISLAVA - Obvineného starostu bratislavského Nového mesta Rudolfa Kusého nevzal Okresný súd Bratislava III do väzby.

slovakia

left justify in out

Pre médiá to potvrdil Kusý potom, ako bol prepustený z väzby. Vo veci však ešte bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave, keďže prokuratúra podala proti rozhodnutiu sťažnosť.

 

img

 

Starostovi hrozí až 12 rokov za mrežami
Bratislavská krajská kriminálna polícia zadržala starostu bratislavského Nového Mesta v stredu doobeda. "Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave," uviedla vtedy bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

 

img

 

Vyšetrovateľ zadržaného obvinil z dvoch prečinov a z dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

 

Nespokojní developeri
Samotný obvinený vidí za svojim stíhaním konflikty s developermi o povolenie stavieb. Tí z tohto dôvodu vo veci podali trestné oznámenie.

 

"Ja si myslím, že rozhodne mojim konaním nebolo cieľom nikoho poškodiť," povedal v nedeľu Kusý s tým, že ak je presvedčený, že sú dôvody zamietnuť stavby, zamietne ich.

 

img

 

Kusý zamietol developerom tri stavby. Dve na Kramároch a jednu ľuďom od oligarchu Širokého. "Za „odmenu“ som skončil v cele predbežného zadržania. Bez akéhokoľvek kontaktu s okolím som sa cítil neuveriteľne osamotený," okomentoval Kusý. 

 

Jeho advokátka Eva Mišíková zdôraznila, že skutky kladené obvinenému za vinu v žiadnom prípade nie sú trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa. "Ani jeden s tých skutkov nenapĺňa podstatu trestného činu," dodala Mišíková.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies