Štát odškodní pozostalých po obetiach tragickej nehody. Ráž dúfa, že Slovensko už takúto nehodu nikdy nezažije

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 13:32 • 2 min
Štát odškodní pozostalých po obetiach tragickej nehody. Ráž dúfa, že Slovensko už takúto nehodu nikdy nezažije

NOVÉ ZÁMKY - Pozostalí po obetiach tragickej dopravnej nehody na železničnom priecestí v Nových Zámkoch, kde vo štvrtok 27. júna vlak vrazil do autobusu, dostanú od štátu finančný príspevok vo výške 50-tisíc eur.

slovakia

left justify in out

Vláda schválila odškodnenie za každú zo siedmich obetí z autobusu v stredu na výjazdovom rokovaní v oravskej obci Zákamenné v okrese Námestovo. Celková suma pre rodiny pozostalých tak dosahuje 350-tisíc eur.

Návrh predložil minister dopravy Jozef Ráž po dohode s ministerstvom financií, ktoré uvoľní finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu pre ministerstvo dopravy na základe žiadosti. Ministerstvo dopravy následne poukáže finančný príspevok pozostalým po obetiach tragédie.

Poskytnuté jednorazové odškodnenie pozostalých je oslobodené od dane. Podľa uznesenia vlády k návrhu na odškodnenie pozostalých po obetiach tragédie má ministerstvo financií uvoľniť peniaze z kapitoly Všeobecná pokladničná správa do 30. augusta. Ministerstvo dopravy má o ich uvoľnenie požiadať do 21. augusta, pričom príspevok má uhradiť pozostalým do 30. septembra.

Minister dopravy informoval, že návrh na poskytnutie príspevku za obete tragickej udalosti predložil na vládu v piatok 28. júna, teda deň po nešťastí na priecestí v Nových Zámkoch.

"Napriek tomu, že už milovaných nikomu nevrátime, predkladáme na vládu aspoň uznesenie, ktorým sa rodiny pozostalých odškodnia, ak sa to dá takto vôbec povedať, sumou 50-tisíc eur za každú obeť tejto tragickej nehody," povedal vo videu vopred Jozef Ráž. Zároveň ešte raz prejavil úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a zaželal skoré uzdravenie zraneným.

Jozef Ráž z miesta tragickej nehody vyzval vodičov, aby veľmi opatrne prechádzali cez železničné priecestia.

"Toto priecestie síce máme zabezpečené zvukovou, svetelnou signalizáciou a rampami, ale stále je na Slovensku ešte veľa priecestí, ktoré nemajú takéto zabezpečenie. To sú tie menej využívané, ale je ich ešte stále takmer tisíc," upozornil minister dopravy. Zároveň dúfa, že Slovensko už takúto tragickú nehodu nikdy nezažije.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Úrad vlády SR, Foto: FB/Hasičský a záchranný zbor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies