Podľa Paludu špecializovaný súd v prípade novinára a jeho snúbenice rozhodol predčasne. Hovorí, že oslobodzujúci rozsudok nemá logiku

NETKY.SK • 16 Jún 2021, 06:15 • 2 min
Podľa Paludu špecializovaný súd v prípade novinára a jeho snúbenice rozhodol predčasne. Hovorí, že oslobodzujúci rozsudok nemá logiku

BRATISLAVA - Predseda senátu Najvyššieho súdu SR (NS SR) Peter Paluda opätovne po rozhodnutí pre média zdôraznil, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne.

slovakia

left justify in out

Ako dodal, oslobodzujúca časť rozsudku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) nemala svoju vnútornú logiku. Senát NS SR pod vedením sudcu Paludu v utorok zrušil rozsudok ŠTS zo septembra minulého roka v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a vrátil konanie späť na prerokovanie do Pezinku.

„Celkovo spôsobil napadnutý rozsudok v oslobodzujúcej časti zmätok,“ povedal Paluda. Skonštatoval však, že svojím rozhodnutím senát NS SR nenaznačuje vinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. „Len tým smerujem k tomu, že rozhodnutie v tejto polohe, ako to bolo podané, neobstojí.“ pokračoval.

Ako vysvetlil, senát ŠTS pod vedením Ruženy Sabovej dostane záväzný pokyn odvolacieho súdu, kde bude presne pomenované a špecifikované, ktoré dôkazy a úkony bude potrebné urobiť.

 

Senát tak podľa Paludu bude aj pod kontrolou verejnosti, „aby boli všetky tieto dôkazy vykonané a logickým spôsobom zdôvodnené a na základe nich bolo rozhodnuté“. Na záver uviedol, že písomné vyhotovenie včerajšieho rozsudku by mohlo byť hotové ku koncu júla.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies